Tłusty czwartek 2021 – ulubiony dzień miłośników pączków już niedługo!

Tłusty czwartek, czyli ulubiony dzień miłośników pączków zbliża się wielkimi krokami. Tego dnia piekarnie i cukiernie smażą tysiące pączków, a my zapraszamy każdego, kto lubi ten przysmak do spróbowania smakołyków z Piekarni Rodzinnej. W naszej ofercie od lat dostępne są pyszne, domowe pączki, które od wieków pojawiają się w naszych domach w tym jednym, szczególnym dniu w roku…

Chociaż jeden pączek…

W Tłusty Czwartek obowiązkowo trzeba zjeść przynajmniej jednego pączka, by tradycji stało się zadość. Nawet osoby, które dbają o sylwetkę i są na diecie robią wyjątek w dzień, który, zgodnie z przekazem kościoła katolickiego, jest ostatnim czwartkiem przed Wielkim Postem.
Tłusty Czwartek wypada dokładnie 52 dni przed Wielkanocą i jest zakończeniem karnawału, dlatego warto sobie wówczas osłodzić sobie codzienność i wybrać smaczne pączki z Piekarni Rodzinnej.

Zapraszamy do spróbowania naszych pączków!

Jesteśmy Piekarnią Rodzinną, która nieprzerwanie istnieje na rynku od 1946 roku. Stosujemy tradycyjne przepisy, które zapewniają pyszny smak naszego pieczywa i od lat staramy się trafić w gust nawet najbardziej wymagających klientów. Na stałe posiadamy w ofercie różne rodzaje chleba i produkty o przedłużonej przydatności do spożycia, takie jak ciasta kruche itp. Jednocześnie dbamy o tradycję regionu i kraju i każdego roku z okazji Tłustego Czwartku przygotowujemy pączki dla naszych klientów. To właśnie pączki i faworki najbardziej kojarzą się większości z nas z tym dniem. Są osoby, które nawet rywalizują ze sobą w ilości zjedzonych słodyczy, bo w Tłusty Czwartek konieczność przestrzegania diety zazwyczaj idzie na bok.
Naszym klientom oferujemy pączki z różnym nadzieniem: z tradycyjną konfiturą z róży, z dżemem śliwkowym lub innym, a także z budyniem, ajerkoniakiem, czekoladą itp.
Jeśli nie masz czasu by przygotować pączków w domu a chcesz w Tłusty Czwartek zjeść coś pysznego i zachować tradycję – zapraszamy do spróbowania wypieków z naszej piekarni. Od lat, niezmiennie i zgodnie z tradycją przygotowujemy pyszne wypieki dla wszystkich miłośników słodkości. Jeśli chcesz by przez cały rok dopisywało ci szczęście to, zgodnie z przekonaniem jakie od wieków panuje w naszym kraju, w Wielki Czwartek zjedz choć jednego pączka!