Czym są panele ścienne tapicerowane?

Panel ścienny to wykonany ze specjalnej pianki i tkaniny element dekoracyjny, który stanowi jeden z najważniejszych elementów nowoczesnego wnętrza. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobrze wykonanych i co najważniejsze dobrze dobranych paneli można znacznie poprawić wygląd danego wnętrza, nadając mu oryginalny i bardzo interesujący charakter. W jaki sposób zmienia się wnętrze, gdy pojawia się w nim taki panel? Przede wszystkim staje się znacznie bardziej przytulne, lecz jednocześnie eleganckie i luksusowe. A jak wiadomo, bardzo trudno jest połączyć ze sobą te trzy cechy. Wszystko dzięki temu, że panele te występują w naprawdę wielu odmianach, zarówno kolorystycznych, jak i materiałowych, a także dzięki temu, że można je zastosować w wielu najróżniejszych miejscach, takich jak wnęki na korytarzu czy też na ścianie w salonie oraz oczywiście w sypialni.

Gdzie powinno się stosować panele ścienne?

Jak już wcześniej było wspominane, tego typu panele mają naprawdę szerokie zastosowanie i można je umieścić w wielu najróżniejszych miejscach. Szczególnie dobrze jednak prezentują się w sypialni, gdzie oprócz funkcji estetycznej pełnią również rolę zagłówka lub też oparcia przy łóżku. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie takich paneli przy łóżku dziecięcym, gdzie będzie stanowiło świetny dodatek estetyczny, lecz również będzie pewnym zabezpieczeniem dla dziecka, a także co najważniejsze z punktu widzenia malucha, będzie elementem do zabawy.

Gdy wybiera się panele ścienne, nie można zapominać o ich innej, często pomijanej zalecie, czyli funkcji wytłumiającej. Dzięki temu, że panele tego typu w rewelacyjny sposób wyciszają każde pomieszczenie, w którym się tylko znajdą, świetnie sprawdzają się także we właściwie każdym pomieszczeniu w mieszkaniu w bloku. Stanowi to bowiem bardzo dobre rozwiązanie na hałaśliwych sąsiadów, czy też zbyt cienkie ścianki działowe.