Obowiązek zasłaniania twarzy.

Przedsiębiorczość w czasie koronawirusa

Narodowa kwarantanna spowodowana pandemią korona -wirusa COVID -19, stała się przyczyną największych perturbacji gospodarczych od czasów transformacji ustrojowej. Tysiące przedsiębiorców stanęło w obliczu kłopotów, z jakimi do tej pory nie musieli się mierzyć. Największym z nich jest ograniczenie rynku zbytu produktów i towarów wytwarzanych przez mniejszych i większych producentów branży odzieżowej. Wynika to bez wątpienia ze spadku konsumpcji, który jest spowodowany obostrzeniami administracyjnymi. Zamknięto galerie handlowe, sklepy z odzieżą, ograniczono znacznie możliwość wykonywanie usług w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej. Stworzyło to niekorzystną tendencję na rynku pracy i obniżyło drastycznie popyt na towary, które stanowiły główne źródło dochodu małych i średnich firm. Doraźne rozwiązania, w ramach tarczy antykryzysowej są niewystarczające, nie chronią producentów i tworzonych przez nich miejsc pracy. Wykwalifikowani pracownicy stanowią dla firm wartość nie do oszacowania, wzajemne zaufanie budowane przez lata było sprawcą sukcesów rodzimych firm na rynku krajowym i zagranicznym.
Do sprzedaży atrakcyjne mieszkanie mieszczące się w trzypiętrowym bloku na I piętrze. Mieszkanie o powierzchni 36,60m2 składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju. Każde z pomieszczeń posiada niezależne wejście w przedpokoju. Układ funkcjonalny. Duża jasna kuchnia, z oknem, wyposażona w nowe meble i sprzęty: piekarnik elektryczny, płytę gazową, granitowy zlew, pochłaniacz. W całym mieszkaniu kompletne oświetlenie, w kuchni lampy podsufitowe dodatkowo z nowoczesną metalową lampą, w saloniku ściana podświetlana listwami LED. Całość wykończona w tonacji beżowo-szarej. Nowe białe drzwi wewnętrzne i zewnętrzne w kolorze ciemnego brązu. Mieszkanie po generalnym remoncie, nowe podłogi, gładź na ścianach, płytki w kuchni i łazience. Ogrzewanie nowym, dwufunkcyjnym piecem gazowym. Łazienka z kabiną prysznicową.

COVID -19 a działalność gospodarcza

Kryzys związany z COVID -19, zmusił wiele podmiotów do zamknięcia prowadzonych działalności i zwolnienia załogi. Część z nich, świadoma wartości pracownika, oraz perspektywą odbudowy pozycji w trudnych warunkach gospodarczych, postanowiła podjąć wyzwanie i znaleźć sposób na utrzymanie pozycji na rynku, oraz miejsc pracy. Jedną z takich firm jest Skarpol z Jasienicy Rosielnej. Założony w 1997 roku, uznany i szanowany producent obuwia, znany z wysokiej jakości wytwarzanych produktów rozszerzył swą działalność producencką o wytwarzanie środków ochrony osobistej, jakimi są maseczki ochronne. Zgodnie z wytycznymi WHO (Światową Organizację Zdrowia) oraz wprowadzonymi obostrzeniami administracyjnymi, maseczki są podstawowym środkiem ochronnym w zwalczaniu wirusa. Obecnie na rynku istnieje ogromny popyt na środki ochrony osobistej wynikający z faktu, iż są one poszukiwane przez miliony europejczyków. Skarpol posiada wiedzę i doświadczenie, a znakomicie zorganizowane szwalnie pozwalają na produkcję maseczek o wysokiej jakości. Wprowadzenie nowego produktu do oferty przysłuży się ochronie miejsc pracy, oraz zwiększy podaż produktu na rynku krajowym. Z ofertą producenta można zapoznać się na oficjalnej stronie Skarpol