12 lutego 2023 roku, Krosno zamieni się w miasto miłości! W ramach Miłosnej podróży do serca Wiednia, mieszkańcy i turyści będą mogli poczuć wyjątkowy klimat.

Koncert Muzyczna podróż do serca Wiednia zapewni słuchaczom niezapomniane wrażenia. Występujący na scenie artyści, za pomocą słów oraz muzyki, namalują cały wachlarz emocji kryjący się za słowem miłość. Będzie można na nowo odkryć, jakie emocje towarzyszą zakochanym, poznać smutek i rozpacz związane z rozstaniem czy odejściem ukochanej osoby, ale także poczuć przebaczenie i nadzieję na nowy początek. Będzie to niezapomniany wieczór, podczas którego muzycy ożywią najpiękniejsze wspomnienia uczestników.

Wśród solistów, którzy 12 lutego br. wystąpią na scenie w RCKP jest dwóch artystów pochodzących z Krosna.

Aleksandra Szmyd, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, która uczęszczała do klasy śpiewu prof. Ryszarda Karczykowskiego, a także Wiedeńskiego Uniwersytetu Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien jest dobrze znana krośnieńskiej publiczności.

Natomiast Rafał Tomkiewicz, krośnieński kontratenor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, obecnie występuje na najbardziej prestiżowych scenach operowych Europy, m.in. Theater an der Wien/Kammeroper w Wiedniu, Musikverein Wien, Royal Theatre Carré Amsterdam, National Concert Hall Dublin i wiele innych.

Podczas koncertu zaprezentuje się także tenor Emil Ławecki, który ukończył studia na wydziale wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Ryszarda Karczykowskiego. Artysta występował m.in. w: Teatrze Wielkim- Operze Narodowej, Komische Oper w Berlinie, wielu polskich i zagranicznych filharmoniach Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a także za granicą m. in.: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Korei Południowej, Japonii, Australii i Nowej Zelandii.

Organizatorzy zapewniają, że Miłosna podróż do serca Wiednia będzie pełna wrażeń i emocji dla osób w każdym wieku.

Wydarzenie to jest doskonałą okazją do spędzenia wyjątkowego dnia z ukochaną osobą lub rodziną. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej niezapomnianej imprezie i do zanurzenia się w atmosferze miłości i romantyzmu.

Koncert poprowadzi Jerzy Snakowski – popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki oraz autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci i programów edukacyjnych dla dorosłych.