202022Sty
Marzysz o nauce kosmetologii? Zdobądź dyplom online

Marzysz o nauce kosmetologii? Zdobądź dyplom online

Kosmetologia, medycyna estetyczna, podologia, wizaż, fryzjerstwo, trychologia, masaż, make up – to wszystko bardzo popularne kierunki, które do tej pory były dostępne jedynie w trybie stacjonarnym. Przedłużający się okres pandemii sprawił, że wiele placówek edukacyjnych przestawiło się na nauczanie zdalne. Dzięki nauce online masz szansę na zdobycie wymarzonych kwalifikacji bez konieczności wychodzenia z domu.

Roczna szkoła kosmetyczna – zainwestuj w swoją karierę

Wzrost zamożności społeczeństwa sprawił, że korzystanie z usług kosmetyczki i kosmetologa stało się standardem. Zapotrzebowanie na tego typu usługi sprawia, że absolwenci szkół kosmetycznych mogą liczyć na stałych klientów i atrakcyjne zarobki. Roczna szkoła medycyny estetycznej daje wiedzę niezbędną do założenia własnej działalności gospodarczej związanej z pielęgnacją ciała, pozwala również szukać zatrudnienia w gabinetach kosmetycznych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Kosmetologia online – nowe możliwości dla wszystkich

Problemem w przypadku szkół stacjonarnych jest fakt, że zazwyczaj mieszczą się one jedynie w wielkich miastach. Osoby, które decydują się dojeżdżać na zajęcia muszą liczyć się z dodatkowymi wydatkami (trzeba zapłacić za bilet na pociąg, autobus, a często również opłacić nocleg w mieście, gdzie znajduje się siedziba uczelni), a także koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu na dojazdy. Jest to praktycznie niemożliwe, jeżeli mamy małe dzieci i pracę. Zobowiązania rodzinne i brak dodatkowych środków finansowych skutecznie powstrzymują nas przed rozwojem kariery zawodowej.

Na szczęście nie musi tak być. Nauka zdalna wyrównuje szanse osób pochodzących z małych miejscowości i mających liczne zobowiązania. Warto podkreślić, że dyplom uczelni oferującej studiowanie online jest tak samo wartościowy jak ten, który otrzymują studenci kierunków stacjonarnych. Do wszystkich kursów online w regularnej ofercie oraz poszczególnych bloków tematycznych w ramach rocznej szkoły online można uzyskać zaświadczenie MEN.

Jak wyglądają zajęcia w rocznej szkole kosmetycznej?

Zajęcia w rocznej szkole kosmetycznej Ogólnopolska Akademia Kosmetologii Violeta Czerwonka odbywają się każdego miesiąca i trwają zazwyczaj 3 dni. W ciągu roku daje nam to 36 spotkań online. Zajęcia przez internet odbywają się na żywo, jednak są one nagrywane. Każdy z uczestników ma dostęp do nagrań jeszcze przez rok kalendarzowy od momentu zakończenia nauki. Jeżeli więc potrzebuje przypomnieć sobie jakieś zagadnienie poruszone przez wykładowcę – może to zrobić bez problemu w każdej chwil (osoby przyjeżdżające na wykłady stacjonarne nie mają takiego komfortu).

W trakcie spotkania na żywo każdy uczestnik kursu może zadawać pytania. Dla wielu osób dużym udogodnieniem jest fakt, że uczestnicy zajęć są całkowicie anonimowi – inni studenci zobaczą jedynie treść pytania, nie będą jednak wiedzieli kto je zadał. Rozwiązanie to dodaje pewności siebie, eliminuje strach przed oceną. Podczas zajęć stacjonarnych wielu studentów wstrzymuje się od zadawania pytań, gdyż nie chcą wyjść na osoby niekompetentne. Dzięki uczestnictwu w wykładach online wszystkie nasze wątpliwości zostaną wyjaśnione.


Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *