Coraz większa świadomość użytkowników kostki betonowej sprawia, że chcemy utrzymać kostkę w doskonałym i czystym stanie. Szukamy więc impregnatów, które nam tą kostkę zabezpieczą, Jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego ze nie wszystkie impregnaty dostępne na rynku się do tego celu nadają. Niektóre z nich posiadają skutek odwrotny do zamierzonego. Zamiast chronić przed brudem to przyciągają go. Niektóre nawet doprowadzają do tego ze kostka znacznie szybciej zielenieje lub wchłania wodę.
Dużym niebezpieczeństwem są oferowane impregnaty w niskich cenach ponieważ ich opis działania w żadnym stopniu nie odpowiada ich działaniu. 
Jest to tylko chwyt marketingowy, a kostka nadal pozostaje bez zabezpieczenia. Przy kostkach o jasnych kolorach częstym błędem jest stosowanie impregnatów pogłębiających kolor ponieważ kolor kostki jest przyciemniony a efekt wizualny zachwiany. Kostka wtedy już po pierwszej impregnacji wygląda jak brudna. W takich przypadkach kostkę brukową o barwach jasnych należy impregnować preparatami o efekcie suchej kostki ponieważ preparat taki zachowa kostkę o wyglądzie suchym nawet podczas padającego deszczu.

Jakiego impregnatu użyć?

Najlepiej do tego celu należy używać impregnatów na bazie wody ponieważ są całkowicie ekologiczne oraz nie przyciemniają kostki w żadnym stopniu. Takim proponowanym impregnatem doskonale sprawdzającym się jest Meba Protect. Już po pierwszej impregnacji efekt perlenia się wody na powierzchni kostki zostaje zauważony a kostka całkowicie czysta w efektownym wyglądzie. Pamiętajmy również ze preparaty wodne wchłaniają się wolniej niż rozpuszczalnikowe więc należy impregnować dwukrotnie metodą nanoszenia mokre na mokre . Taka aplikacja impregnatu jest też dokładniejsza ponieważ beton wchłania impregnat wolno ale dokładnie wypełniając mikropory w kostce betonowej.
Artykuł sponsorowany