Herbata na wagę. Gdzie kupić

30, powtórne parzenie, parzenie w dzbanku, parzenie w french pressie, filtry do herbaty, zaparzacze… to wszystko można by było mnożyć w nieskończoność a i tak temat nadal byłby nie wyczerpany.
Złota zasada picia znakomitej herbaty to przede wszystkim susz! Bo co nam z idealnego czasu parzenia, 2g liści czy ekskluzywnego zaparzacza do herbaty jak użyjemy marnej jakości liści, lub co gorsza saszetek czy piramidek. A no nic! W efekcie otrzymamy kiepskiej jakości napar, który ani nie będzie smakował ani nie przyczyni się do poprawy naszego samopoczucia czy zdrowia. Co innego jak wybierzesz dobrej jakości susz, dobrej jakości liście herbaty, które z dbałością o każdy etap produkcji od zbioru, selekcji, preparowania czy przechowywania I pakowania dogląda się i pilnuje by finalnie w Twojej filiżance było to coś! Coś wyjątkowego, pysznego, zdrowego – czyli herbata na jaką zasługujesz.

Herbata na wagę

Do wyboru na ryneczku herbacianym mamy herbaty zielone, herbaty czarne, herbaty żółte, puerhy a także herbaty owocowe, herbaty ziołowe, rooibosy, yerba mate, które choć de facto herbatami nie są to często znajdziemy je w herbacianych kategoriach.
Czy zdajesz sobie sprawę z tego co kupujesz i ile płacisz za herbatę w saszetkach/piramidkach itp?
Rozstrzał cenowy herbat na rynku jest spory. Herbaty niezależnie od rodzaju można kupić od 5 do nawet 1000 zł za kilogram. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś ile w 60 torebkach zamkniętych w piramidce i pięknym opakowaniu zafoliowanym aż po same brzegi jest herbaty?
Przykro nam ale jest jej tam niewiele. Zazwyczaj od 50 do 100 gram. Płacisz więc za opakowanie, saszetki, folię, projekt opakowania. Wybierając pakowane opcje herbaty generujesz też sporą ilość niepotrzebnych śmieci. Kupując herbatę na wagę:
-płacisz tylko za herbatę (ewentualnie 1 opakowanie do którego jest ważona, są też sklepy gdzie możesz przyjść z własnym wielorazowym opakowaniem)
-nie generujesz niepotrzebnych śmieci wiec bez wysiłku jesteś eko
-pijesz zdrową herbatę
-możesz zobaczyć co pijesz i wizualnie ocenić jakość suszu (przez torebeczkę tego nie zobaczysz)
-kupując herbatę na wagę w osiedlowych małych sklepach wspierasz małe biznesy
-w przypadku mieszanek owocowych możesz też zjeść herbatę
Wybierając herbatę na wagę żyjesz bardziej świadomie, możesz mieć w swojej herbacianej kolekcji herbatę świeższą, a także możesz próbować różnych herbat bez konieczności kupowania całych paczek.
Pozytywów herbaty na wagę jest wiele, lecz ktoś może powiedzieć ze wygodniej jest parzyć w torebkach. I to by była chyba tylko jedna pozytywna strona pakowanych herbat.
Lecz my mamy na to argument! Papierowe filtry jednorazowe( takie wykonane z papieru a nie mieszanki papieru, plastiku i innych wspaniałości!), French press, Dzbanki z sitkami do parzenia herbaty, zaparzacze, kubki z filtrami – wybór jest tak duży że aż szkoda tych wszystkich wynalazków nie używać. Odrobina wysiłku przy parzeniu herbaty kupionej na wagę może stać się Twoim codziennym rytuałem i przyjemnością. Spróbuj parzyć herbatę kupioną na wagą a smak, zapach i działanie szybko rozwieją Twoje wątpliwości 🙂
Herbatę na wagę można kupić w Krośnie ul. Staszica 1A lub w sklepie internetowym www.zaparzymy.pl