Deweloper

Deweloper według definicji to osoba fizyczna lub prawna, która inwestuje w budowanie nieruchomości. Mogą to być nieruchomości różnego rodzaju. Począwszy od domów, małych obiektów handlowych, bloków mieszkalnych po duże obiekty handlowe, biurowce czy apartamentowce. Ważne w tej definicji jest słowo inwestycja, ponieważ developer jest od początku nastawiony na zysk, co jest całkowicie naturalne ze względu na odpowiedzialność i koszty, które pochłaniają całe przedsięwzięcie.

Obowiązki Dewelopera

Poza kierowaniem całym projektem inwestycyjnym można wyróżnić kilka podstawowych zadań dewelopera. Pierwszą podstawową rzeczą jest znalezienie dobrej lokalizacji, atrakcyjnej dla przyszłych nabywców. Ważne są tutaj, informacje np. o tym, jak będzie rozwijało się miasto, oraz w jakim kierunku będzie postępować jego ekspansja. Jaka jest odległość od najbliższej szkoły, czy sklepu.
Deweloper przygotowuje także projekt i nadzoruje wdrażanie go. Kontroluje także postęp pracy i sprawdza, czy budowa przebiega prawidłowo. W zależności od pierwotnych założeń , deweloper odpowiada za wykończenia mieszkań. Mogą to być wykończenia pod przysłowiowy klucz, czyli kupujący może wprowadzić się do budynku mieszkania, wstawić meble i użytkować.