Daszki, zadaszenia, jakie wybrać

W naszej szerokości geograficznej, niestety niecały rok mamy lato. Dlatego warto zabezpieczyć drzwi wejściowe przed czynnikami atmosferycznymi, deszczem czy śniegiem. Taki daszek możemy wykonać samodzielnie, kupić gotowy, lub zlecić do wykonania specjalistom.
Najchętniej wybierane są zadaszenia, gdzie szkielet wykonany jest ze stali ocynkowanej, a same daszki z poliwęglanu. Cieszą się tak dużą popularnością, ponieważ poliwęglan jest odporny na promieniowanie UV, ciśnienie i temperaturę. Można także tworzyć niezliczone wzory np. daszki łukowe, daszki proste i klasyczne. Niewątpliwie takie rozwiązania są nowoczesne i eleganckie. Tego typu świetnie sprawdzają się jako daszek na balkon, czy na taras.

Szklane czy z poliwęglanu

Na pewno dużą popularnością cieszą się zadaszenia wykonane za szkła. Wadą typowo szklanych daszków jest niewątpliwie cena. Zadaszenia z poliwęglanu komponują się równie dobrze co szklane, a są tańsze. Daszki z obu materiałów można łatwo zamontować nad drzwiami. Jakość także jest porównywalna i zadaszenie ze szkła czy z poliwęglanu przetrwają lata. Sytuacja z czyszczeniem wygląda podobnie. Nie ma większego problemu z utrzymaniem czystości, ponieważ zwykle daszki są spłukiwane przez padający deszcz, a w skrajnych przypadkach możemy zastosować mycie ciśnieniowe.

Fanaberia czy konieczność

Jeśli mamy wybór, czy chcemy mieć zadaszenie nad drzwi, czy też nie, jest to wyłącznie nasza decyzja, spowodowana względami praktycznymi czy dekoracyjnymi. Jednak coraz częściej można spotkać, producentów drzwi, którzy jako warunek udzielenia gwarancji, stawiają obowiązek montażu zadaszenia. Drzwi są wtedy chronione i mogą na dłużej spełniać swoje podstawowe funkcje.
Chcesz, aby zadaszenie na drzwi, samochód, taras, balkon czy jakiekolwiek inny element, były funkcjonalne i praktyczne to warto zapoznać się z realizacjami firmy Mega Andrea z Krosna. Istnieje możliwość zamówienia niestandardowych rozwiązań. W ofercie firmy są również dostępne daszki rynnowe. Wmontowana w takie zadaszenie rynna, odprowadza wodę deszczową. W ten sposób można chronić przed zalaniem schody i drzwi. Rynna, dzięki odpowiedniej konstrukcji całości, nie obciąża daszku.