Co można kupić w hurtowni medycznej? Zabezpieczenie przed koronawirusem

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że hurtownia medyczna i hurtownia apteczna to nie to samo. Mają różny asortyment, pomimo tego, że jego część się ze sobą pokrywa. Czym w takim razie charakteryzuje się hurtownia medyczna? Co można w niej kupić?

Sprzęt do operacji

W zwykłej aptece nie można kupić przedmiotów, które są niezbędne w czasie operacji i zabiegów medycznych. Są to różnego rodzaju skalpele i ostrza chirurgiczne, wzierniki, serwety i obłożenia operacyjne. Można też wybrać szwy chirurgiczne. Nie są to produkty, które mogłyby okazać się potrzebne przeciętnemu Kowalskiemu. Są one dedykowane dla osób, które pracują w branży medycznej – lekarzy, klinik, przychodni i szpitali.

Dezynfekcja, sterylizacja i higiena

W branży medycznej bardzo ważna jest właściwa dezynfekcja i sterylizacja. Chodzi o to, by personel medyczny – lekarze, pielęgniarki, salowe, ratownicy itd. nie zarazili się żadną chorobą od pacjentów oraz by nie była ona przenoszona na innych pacjentów. Wiele bardzo groźnych chorób rozprzestrzenia się na skutek nie dotrzymania wszystkich wymogów higieny. Właśnie dlatego w hurtowni CMS Polska można kupić wszystko, co jest potrzebne do utrzymania czystości. Są to płyny i zawiesiny do dezynfekcji powierzchni oraz środki czystości (które mają silniejsze działanie niż ich sklepowe odpowiedniki). W bogatej ofercie można znaleźć też rękawy i torebki do sterylizacji. Dzięki nim można zadbać o bezpieczeństwo i higienę sprzętu. W CMS Polska można też kupić wszystko, co niezbędne do utrzymania higieny rąk. W końcu to właśnie nimi dotykamy wszystkich powierzchni oraz pacjentów. Rękawiczki to za mało. Są one podstawową ochroną, ale ich noszenie nie zwalnia z mycia i dezynfekowania rąk. Warto tutaj wspomnieć, że w placówkach medycznych powinno się myć ręce jak najczęściej, więc przeznaczone do tego preparaty muszą być nie tylko skuteczne, ale też wydajne. Higieny w pomieszczeniach dopełniają też specjalne pojemniki i worki na odpady medyczne. Wyróżniają je szczelne zamknięcia i kolor, który nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Dzięki niemu każdy wie, że odpady są niebezpieczne i nie można wyrzucić ich do odpadów zmieszanych.

Środki opatrunkowe

W hurtowni medycznej można też kupić środki opatrunkowe. W CMS Polska można zaopatrzyć się w najprostsze plastry, gazy jałowe i niejałowe. Oprócz nich, można też kupić kompresy wysokochłonne i żelowe „ciepło-zimno”. Dzięki temu można odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających i cierpiących pacjentów. Oprócz tego, można wyposażyć się w opatrunki z kompresami i maściami oraz specjalne paski do zamykania ran. Wszystkie te środki opatrunkowe są niezbędne w każdej placówce medycznej i muszą być na jej wyposażeniu.

Stomatologia

W CMS Polska mogą też zaopatrywać się stomatolodzy. Znajdą tu wszystko, czego mogą potrzebować. W ofercie są igły do ślinociągów, miazgociągi, nakładacze, pokrowce na zagłówki, szczoteczki jednorazowe bez pasty, a nawet serwety stomatologiczne. W skrócie – wszystko do prowadzenia praktyki.

Koronawirus – jak się zabezpieczyć

W obecnej chwili nie ma szczepionki, dzięki której można zapobiec chorobie koronawirusowej. Jedyną formą zapobiegania jest stosowanie się do podstawowych zasad higieny i używania środków dezynfekujących. Dla osób zarażonych oraz wszystkich, którzy mogę mieć styczność z koronawirusem zaleca się używanie masek filtrujących.
Polecane ogólnie środki zapobiegawcze
– unikanie bliskiego kontaktu z chorymi,
– unikanie dotykania oczu, nosa czy ust,
– pozostawanie w domu w przypadku choroby,
– zakrywanie twarzy podczas kaszlu lub kichnięcia chusteczką, wyrzucanie chusteczki do śmieci,
– czyszczenie i dezynfekcja często dotykanych przedmiotów i powierzchni za pomocą odpowiednich płynów
– używanie masek twarzowych ma zasadnicze znaczenie dla pracowników służby zdrowia i osób opiekujących się kimś w bliskim otoczeniu, tak w domu lub w zakładzie opieki zdrowotnej,
– myj ręce mydłem i wodą przez więcej niż 20 sekund, po wyjściu z łazienki; przed posiłkami, po wydmuchaniu nosa, kaszlu, kichnięciu