Deska dębowa klejona – elegancja i prestiż

Naturalne dębowe deski doskonale pasują w każdym wnętrzu i w każdej aranżacji, są synonimem elegancji i prestiżu. Drewno dębowe poddane fachowej obróbce zaskakuje wielością odcieni i wzorów, a przy tym jest bardzo odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Niestety cena desek dębowych zdecydowanie odstrasza potencjalnych klientów. Jest to też materiał bardzo wymagający, który źle zabezpieczony z czasem może w naturalny sposób popękać, wypaczyć się lub odbarwić. Proces ten i efekt spękania w niektórych aranżacjach dodaje deskom dębowym szlachetności, jednak producenci robią wszystko by tego uniknąć.

Szlachetne piękno ukryte w płycie dębowej

Połączenie klasycznego mocnego drzewa, jakim jest dąb, z nowoczesnym systemem produkcji pozwolił uzyskać materiał wyjątkowy pod wieloma względami. Deska dębowa klejona produkowana przez cenioną na rynku firmę Panmar Wood to innowacyjne lamele łączone na mikrowczep klejone na długość i szerokość. Deska dębowa klejona dzięki grubości 40 mm oraz blisko dwumetrowej długości i ponad 60-centymetrowej szerokości daje nieograniczone możliwości aranżacyjne przy bardzo estetycznym i wręcz niewidocznym łączeniu poszczególnych lameli. Producent zadbał o wyszlifowane powierzchnie, ale finalny wygląd blatów pozostawił użytkownikom. Płyta klejona dębowa z Panmar Wood wymaga przed pierwszym użytkowaniem olejowania lub woskowania. Choć z początku wydaje się to uciążliwe, to sam proces nakładania produktu zabezpieczającego powierzchnię może dostarczyć wiele satysfakcji. Pozwala na samodzielne dobranie odpowiednich barw. Co najważniejsze, proces ten jest zupełnie bezpieczny, łatwy oraz powoduje wytworzenie ochronnej bariery na powierzchni płyty dębowej przed zabrudzeniami i wilgocią. Warto podkreślić, że do uzyskania płyty dębowej klejonej wybierane są wyselekcjonowane kawałki drewna. Staranność i precyzja pozwala uzyskać blaty o idealnym, a zarazem bardzo naturalnym wyglądzie. Sam proces klejenia powoduje wzmocnienie powierzchni i odporność na naturalne naprężenia, jakie występują w drzewie.

Nowoczesne blaty do kuchni z płyty klejonej dębowej

Blaty klejone dębowe idealnie wyglądają w kuchniach w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Nadają wnętrzu elegancji i naturalnego ciepła. Aby zachowały swój wygląd, warto odpowiednio zadbać o ich powierzchnię. Należy unikać krojenia bezpośrednio na blacie i odkładania gorących garnków. Blat trzeba zawsze wycierać do sucha, a czyszczenie przeprowadzać stosując środki odpowiednie do kontaktu z żywnością.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na blat z płyty klejonej dębowej?

Jest to produkt dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Dodatkowo solidna grubość płyt dostępnych w Panmar Wood powoduje, że jest to produkt o naprawdę odporny. Dodatkowo dostępność dużych wymiarów powoduje, że montaż jest nieograniczony a przy tym metody łączenia poszczególnych elementów prawie niewidoczne. Zaletą jest też dostępny na stronie internetowej Panmar Wood konfigurator, za pomocą którego w kilku prostych krokach można stworzyć projekt blatu nie tylko do kuchni, ale także łazienki czy pod wymarzony stół.