Mając na uwadze rozwój sportowy młodzieży, w Krośnie rusza innowacyjny projekt skierowany do uczniów miejscowych szkół podstawowych. Prezydent Miasta Krosna ogłosił oficjalnie start bezpłatnych zajęć sportowych na pływalni przy ul. Wojska Polskiego 45 A. Inicjatywa ta skierowana jest szczególnie do uczniów klas I, II i III krośnieńskich szkół podstawowych i ma na celu promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.

Projekt rusza już 2 października i potrwa do 8 grudnia 2023 r. W tym czasie uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w zróżnicowanych zajęciach pływackich, dopasowanych do ich indywidualnych umiejętności. Zgłoszeni uczniowie zostaną podzieleni na grupy o różnym stopniu zaawansowania, co pozwoli na efektywne i bezpieczne przyswajanie wiedzy oraz umiejętności.

Nabór do projektu prowadzony będzie 25 i 26 września w godzinach od 8:00 do 18:00 w kasie pływalni, gdzie rodzice i opiekunowie będą mogli zgłaszać chęć udziału swoich pociech w tym sportowym przedsięwzięciu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń, dlatego zainteresowani powinni pośpieszyć się z rejestracją.

Ta nowatorska inicjatywa to nie tylko doskonała okazja do nauki pływania i rozwijania umiejętności sportowych, ale także możliwość integracji z rówieśnikami i budowania pozytywnych relacji. Warto podkreślić, że zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, która zadba o bezpieczeństwo i dobry nastrój podczas każdego spotkania na basenie

Dla zainteresowanych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat tego ekscytującego projektu, szczegółowe informacje są dostępne pod numerem telefonu 13 43 655 00. Nie przegapcie tej fantastycznej okazji, aby wprowadzić swoje dzieci w świat sportów wodnych i rozpocząć niezapomnianą przygodę na basenie!