A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?

Ile razy, każdy z nas słyszał lub spotkał się z tym zdaniem rzuconym w przestrzeń, uciszającym na chwilę gwar w kantynie firmowej, brzęk tłuczonego szkła na imprezie czy tykot zegara w biurze po godzinach. Często jest oznaką kresu naszej wytrzymałości na wciąż przyspieszający rytm codziennego życia. Zwykle pozostaje bez odpowiedzi lub wykorzystywany jest jako zapalnik do wyjazdu na kilka dni w ten jakże urokliwy zakątek Polski. Inaczej było jednak z Panią Anią, która zabrała rodzinę, rzuciła wszystko i faktycznie na stałe wyjechała w Bieszczady.
Zaletą prowadzenia agroturystyki jest mieszkanie w warunkach pięknej, nieskażonej cywilizacją przyrody, ale także możliwość udostępniania tego wszystkim zainteresowanym. Miłość do natury, przywiązanie do regionu oraz do rękodzieła artystycznego skierowała pomysłodawczynię — Panią Anię do pięknej Wsi w środku Bieszczad. Nad delikatnie kojącym strumykiem, obok lasu, stosunkowo blisko Jeziora Solińskiego (ale też odpowiednio daleko, aby nie być w centrum rozrywkowego szlaku) we wsi Berezka powstała Zagroda Berezanka.

Z rodziną w Bieszczady

Wraz z mężem i dziećmi w wyjątkowej urody domostwie, pomysłodawczyni stworzyła 3 niepowtarzalne apartamenty dla łaknących przygód lub spokoju turystów ze wszystkich zakątków świata. Każdy z apartamentów ma swoją historię i temat przewodni nawiązujący do Bieszczad. Dla wszystkich fanów ziół i wykorzystywania ich w medycynie naturalnej czy też po prostu zdrowym trybie życia dostępny jest Apartament Zielarza, gdzie w każdym kącie czuć magiczny urok leczniczych Bieszczad. W apartamencie wędrowca, nawet podczas niepogody poczujemy ducha wszystkich Bieszczadzkich szlaków, także tych nieodkrytych i ze werwą każdego ranka będziemy pragnąć, wyruszać i powracać, by nabierać w nim sił. Łopot żagli usłyszysz jak tylko przekroczysz próg, Apartament Żeglarz. Lekka bryza Jeziora Solińskiego da się poczuć przez otwarte okna, a wystrój zmotywuje Cię do wyruszenia w rejs wśród zielonych wzgórz.

Atrakcje w Bieszczadach

Gospodarze Zagrody Berezanka zadbali oczywiście o atrakcje dodatkowe. Jeśli chcecie w pełni wykorzystać czas (często ograniczony np. krótkim urlopem), zapytajcie o pakiet atrakcji przewidzianych w danym sezonie. Może być to spływ pontonami Doliną Sanu, rejsy jachtem po Jeziorze Solińskim, wyprawa w Wysokie Bieszczady z przewodnikiem, wycieczka do Lwowa czy wyprawa w nieznane z użyciem mapy i GPS. Z bardziej popularnych wśród mieszczuchów będzie przejażdżka koniem, nordic walking, zjazd w kuli zorbingowej, paintball, możliwość wypożyczenia rowerów czy biesiada pod wiatą.
Wataha
Jest jeszcze coś dla fanów seriali. Na całe szczęście pomysłodawcy Serialu HBO fabułę jednej ze swoich produkcji osadzili właśnie w Bieszczadach. Serial ten to oczywiście Wataha. Korzystając ze wszystkich uroków i niebagatelnego klimatu Zagrody Berezanka możemy, jako atrakcję dodatkową wybrać wyprawę Tropem Watahy i odwiedzić leśniczówkę filmowego Rebrova. Poza tym inne charakterystyczne miejsca z serialu Wataha.
Bieszczady Nocleg
Czy warto na urlop wybrać Bieszczady? Oczywiście, że tak. Oby ten dziki i nieodkryty do końca region pozostał jak najdłużej w swojej naturalnej formie. A gdzie wybrać nocleg? Polecamy film jako podsumowanie.